Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Mbrojtjes i Austrisë Guenther Platter tha se Bashkimi Evropian duhet të angazhohet më shumë në Ballkan, pasi rajoni po hynë në periudhën e tendosur me zhvillimin e bisedimeve për statusin e Kosovës dhe referendumin eventual për pavarësi në Mal të Zi. Sipas tij, vendet evropiane janë zotuar se nuk do të reduktojnë trupat në misionin e NATO-s në Kosovë.
"Nuk duhet të ketë reduktim të trupave në Kosovë", tha Platter.
XS
SM
MD
LG