Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës dënoi djegien e flamujve të presidencës nga ana e shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së.
"Ky akt është shkelje e rëndë e rendit dhe e ligjit" thuhet në komunikatën e presidencës së Kosovës. Këtë veprim e dënoi edhe kryeministria.
Përfaqësues të shoqatave që i kanë djegur flamujt, ndërkaq thanë se këta flamuj kanë nxitur provokime te qytetarët.
XS
SM
MD
LG