Ndërlidhjet

BUJANOC


Policia e ndaloi një grup të shqiptarëve, të cilët provuan të vendosin flamurin kombëtar në ndërtesën e komunës në Bujanoc. Ndërkohë, në Akademinë Solemne, të mbajtur sot, u kërkua përmbushja e së drejtës për përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe dhe simboleve kombëtare.
XS
SM
MD
LG