Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti i Serbisë hodhi poshtë përpjekjen e aleatëve të ish presidentit Slobodan Milosheviq, për të akuzuar presidentin aktual Boris Tadiq. Mocioni i Partisë Socialiste dhe asaj Radikale, bënte thirrje për rrëzimin e Tadiqit për shkak të deklaratave të tij, sipas të cilave, shqiptarët e Kosovës "kanë të drejtë për vetëvendosje".
XS
SM
MD
LG