Ndërlidhjet

BARCELONË


Liderët nga Bashkimi Evropian, Lindja e Mesme dhe Afrika Veriore përfunduan samitin Evro-mesdhetar me miratimin e marrëveshjes për bashkëpunim në luftimin e terrorizmit.
"U pajtuam për kodin e sjelljes në luftimin e terrorizmit dhe kjo është hera e parë që grupi i këtyre vendeve arrin një marrëveshje të tillë" tha presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso.
XS
SM
MD
LG