Ndërlidhjet

MOSKË


Kisha Ortodokse e Rusisë tha se Patriarku Aleksii II ka anuluar takimin e planifikuar me të dërguarin e Vatikanit. Zëdhënësi i kishës tha se bisedimet janë anuluar "për arsye teknike".
Aleksii II duhej të takohet me kardinalin Renato Martino, i cili drejton Këshillin e Pontifikatit për Drejtësi dhe Paqe.
XS
SM
MD
LG