Ndërlidhjet

BRUKSEL/MOSKË


I dërguari i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës Marti Ahtisari do të udhëtojë sot për në Moskë ku me ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov do të diskutojë rreth Kosovës. Mbrëmë në Bruksel ai ka biseduar me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri Havier Solana lidhur me turneun që ka pasur javën e fundit në Ballkan.
XS
SM
MD
LG