Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush pritet të flasë sot lidhur me strategjinë amerikane për fitore në Irak. Dje, ai tha se tërheqja e menjëhershme e rreth 160.000 trupave në Irak do të ishte "gabim shumë i madh". "Jam i interesuar për fitore. Dua të mund terroristët dhe dua që trupat të kthehen në shtëpi, por jo a arritur fitore. Dhe, ne kemi kemi strategji për fitore" tha Bush.
Ndërkohë, policia në Irak tha se 9 persona janë vrarë sot në një sulm në Bakuba.
XS
SM
MD
LG