Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice do të nisë javën e ardhsëhme një tur 5 ditor në Rumani, Ukrainë, Gjermani dhe Belgjikë. Në qendër të axhendës së kryediplomates amerikane janë marëdhëniet me NATO-n, ndërsa në Ukrainë ajo do të konfirmojë mbështetjen e SHBA-së për reforma ekonomike e politike të vendit pas revolucionit portokalli. Zonja Rice pritet të marrë gjithashtu pjesë në takimin e ministrave të jashtëm NATO-s në Bruksel.
XS
SM
MD
LG