Ndërlidhjet

NEW DELHI


India ka testuar me sukses raketën supersonik Brahmos, të prodhuar në bashkëpunim me Rusine. Raketa ka një rreze veprimi prej 300 kilometra dhe peshon 3 kuintal. Raketa mund të lëshohet nga toka, uji dhe ajri.
XS
SM
MD
LG