Ndërlidhjet

BRUKSEL/MOSKË


I dërguari i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari, udhëtoi sot për në Moskë ku me Ministrin e Jashtëm Rus Sergei Lavrov do të diskutojë rreth Kosovës. Mbrëmë në Bruksel ai ka biseduar me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solana, lidhur me turneun që ka pasur javën e fundit në Ballkan.
XS
SM
MD
LG