Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush pritet të flasë sot lidhur me strategjinë amerikane për fitore në Irak. Dje, ai tha se tërheqja e menjëhershme e rreth 160.000 trupave në Irak do të ishte "gabim shumë i madh".
"Ja se për çfarë jam i interesuar: për fitore. Dua të mund terroristët dhe dua që trupat të kthehen në shtëpi, por jo pa arritur fitore. Dhe, ne kemi kemi strategji për fitore" tha Bush.
Ndërkohë, policia në Irak tha se 9 persona janë vrarë sot në një sulm në Bakuba.
XS
SM
MD
LG