Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata e Hagës ka nxjerrë të pafajshëm Fatmir Limajn dhe Isak Musliun, derisa ka dënuar me 13 vjet burg Haradin Balajn. Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së jJakup Krasniqi në një pronocim për radion "Evropa e Lirë" menjëherë pas dhënjes së vendimit tha se Partia Demokratike vlerëson shumë pozitivisht vendimin dhe ka përsëritur besimin në Gjykatën e Hagës dhe drejtësinë ndërkombëtare. Më tej zoti Krasniqi ka vlerësuar se ky vendim do të ketë ndikim pozitiv në procesin e përgjithshëm në Kosovë. Vendimi është mirëpritur në Kosovë ku njerëzit spontanisht kanë dalë në rrugët e qyteteve duke festuar.
XS
SM
MD
LG