Ndërlidhjet

UASHINGTON


Liderët e Partisë Demokratike në opozitë e kundërshtuan fjalimin e presidentit George Bush për Irakun, duke thënë se nuk ofroi një strategji të qartë për sukeses.
Në fjalimin e tij, Bush kishte thënë se Shtetet e Bashkuara nuk do të pranojnë asgjë më pak se sa fitorja në Irak.
"Derisa forcat irakiane po fitojnë përvojë dhe procesi politik ecën përpara ne do të jemi në gjendje të zvogëlojmë numrin e trupave në Irak, pa humbur aftësinë për të mundur terroristët", kishte thënë Bush, në Akademinë detare.
XS
SM
MD
LG