Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit Nicholas Burns bëri thirrje që bashkësia ndërkombëtare të bëjë presion ndaj Iranit, për shkak të sjelljeve "radikale". Ai tha se Shtetet e Bashkuara po bashkëpunojnë me vendet evropiane, Rusinë, Indinë dhe Kinën, për të krijuar një koalicion që do të frenonte ambiciet bërthamore të Teheranit.
XS
SM
MD
LG