Ndërlidhjet

PRISHTINË


Janë kthyer sot në Prishtinë Fatmir Limaj dhe Isak Musliu, pas vendimit të djeshëm të Gjykatës së Hagës që i ka nxjerrë të pafajshëm. Ardhja e tyre është pritur nga mijëra qytetarë të Kosovës, drejtues të Partisë Demokratike dhe pjesëtarë të Trupave Mbrojtëse të Kosovës. Limaj dhe Musliu së bashku me zotin Balaj, që u dënua me 13 vjet burg, ishin arrestuar në shkurt të vitit 2003.
XS
SM
MD
LG