Ndërlidhjet

RAMADI


Militantët në Irak kanë sulmuar një bazë amerikane dhe zyrat e pushtetit lokal në qytetin e Ramadisë, që ka qenë në qendër të operacioneve nga forcat e koalicionit. Presidenti Bush ka përsëritur dje se nuk do ketë tërheqje të trupave nga Iraku pa arritur fitoren e plotë.
XS
SM
MD
LG