Ndërlidhjet

AMAN


Klerikëve myslimanë në Jordani do t'u kërkohet të nxisin tolerancën dhe të kundërshtojnë terrorizmin, në kohën kur autoritetet kanë intensifikuar fushatën kundër radikalizmit islam.
Qeveria e re e Jordanisë u krijua javën e kaluar me një mandat të qartë për të luftuar militantët islamikë, pas sulmeve në tre hotele në kryeqytetin jordanez që lanë disa dhjetëra të vdekur.
XS
SM
MD
LG