Ndërlidhjet

ROMË


Lideri palestinez Mahmoud Abbas sot do të takohet me kryeministrin Silvio Berlusconi dhe presidentin Azeglio Champi, kurse bisedimet pritet të fokusohen në procesin e paqes në Lindjen e Mesme.
Vizita e Abbas në Itali bëhet një javë pas hapjes së vendkalimit kufitar mes Gazës dhe Egjiptit, që shihet si hap drejt pavarësisë së Palestinës.
Të shtunën, Abbas është planifikuar të takohet me Papa Benediktin XVI.
XS
SM
MD
LG