Ndërlidhjet

PEKIN


Kombet e Bashkuara i tërheqin vëmendjen Kinës për praninë e torturave, në qendrat e burgimit. Vërejtja u bë nga inspektori i OKB-së Manfred Nowak pas një turi 12 ditor në burgjet dhe qendrat e izolimit kinez. Nowak u takua dhe me autoritetet e larta të vendit ku këto të fundit kanë garantuar se nuk do të tolerohet më kryerja e torturave.
XS
SM
MD
LG