Ndërlidhjet

SEUL


Korea e Veriut është e gatshme të anullojë programin e armëve bërthamore nëse marëdhëniet e saj me SHBA-në, Japoninë dhe Korenë e Jugut, do të përmirësohen.-ka bërë të ditur i dërguari i Kinës në Seul. Ambasadori kinez tha se Korea e Veriut duhet të punojë për ç'aktivizimin e armëve bërthamore, sepse është shumë e rëndësishme vendosja e marëdhënieve të besueshme me SHBA.
XS
SM
MD
LG