Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shteti federal i Karolinës së Veriut e ka ekzekutuar të burgosurin e një mijtë në Shtetet e Bashkuara, prej se ky dënim u rikthye tre dekada më parë.
57 vjeçari Keneth Lee Boyd u ekzekutua me injektim vdekjeprurës për vrasjen e gruas dhe vjerrit në vitin 1988, para syve të dy fëmijëve të tij.
XS
SM
MD
LG