Ndërlidhjet

BUKURESHT


Rumania dhe Shtetet e Bashkuara po përgatiten për arritjen e marrëveshjes për krijimin e bazave ushtarake në Rumani. Ministria e jashtme rumune ka kumtuar sot se nga pala amerikane këtë marrëveshje, të martën e ardhshme në Bukuresht, do ta nënshkruaj sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice. Mediat në Rumani kanë shkruar se Shtetet e Bashkuara planifikojnë katër baza ushtarake në Rumani, afër Detit të Zi.
XS
SM
MD
LG