Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana të hënën e fillon një turne dyditëshe në Ballkan. Siç është kumtuar, ai do ta vizitoj Beogradin, Prishtinën dhe Sarajevën. Gjatë vizitës në Prishtinë, të martën, zoti Solana do të takohet me zyrtarët më të lartë kosovarë e ndërkombëtarë dhe me liderë partiakë.
XS
SM
MD
LG