Ndërlidhjet

TIRANË


Mijëra hektarë tokë janë vërshuar dhe qindra shtëpi janë dëmtuar nga të reshurat e mëdha në Shqipëri, ka thënë zëdhënësi i Ministrisë së brendshme, Altin Ndroqi. Nga vërshimet janë bllokuar rrugët dhe urat në shumë rajone dhe janë dëmtuar largëpërçuesit e tensionit të lartë. Kjo ka vështirësuar edhe më tepër furnizimin me rrymë elektrike në Shqipëri. Televizioni lokal ka raportuar se nga vërshimet në Elbasan humbi jetën një çift bashkëshortor.
XS
SM
MD
LG