Ndërlidhjet

BAGDAD


10 irakianë u vranë dhe 10 të tjerë u plagosën në sulmin e sotëm më bombë, në veri të Bagdadit.
Ndërkohë, ushtria amerikane tha se 14 ushtarë amerikanë janë vrarë në Irak, që nga fillimi i dhjetorit. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scoot McClellan tha se Shtetet e Bashkuara do të jenë "gjithnjë mirënjohëse" për sakrificën e ushtarëve.
"Jemi të pikëlluar për humbjen e jetës, pavarësisht nëse bëhet fjalë për një, apo 10 ushtarë. Zemrat dhe lutjet tona shkojnë tek familjet e tyre" tha McClellan.
XS
SM
MD
LG