Ndërlidhjet

VATIKAN


Lideri palestinez Mahoud Abbas u prit sot nga Papa Benedikti, të cilin e ftoi që të vizitojë Jerusalemin. Në kohën e takimit nëpër rrugët e Vatikanit u shtuan masat e sigurisë. Lideri palestinez filloi vizitën në Itali, të enjten, ku u takua me presidentin Carlo Azeglio Ciampi dhe kryeministrin Silvio Berluskoni.
XS
SM
MD
LG