Ndërlidhjet

MOSKË


Nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit për Çështje Politike Nicholas Burns tha se Shtetet e Bashkuara nuk planifikojnë ta "detyrojnë Rusinë" të largohet nga ish republikat sovjetike.
"Qëllim i vetëm i bazave amerikane në Taxhikistan dhe Kirgizi është mbështetja për operacionet në Afganistan", citohet të ketë thënë Burns, për mediat ruse. Sipas tij, trupat amerikane do të largohen prej atje, pas përfundimit të këtij procesi.
XS
SM
MD
LG