Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të takohen në Rusi, në gjysmën e janarit. Këtë paralajmërim Putin e bëri pas takimit të sotëm me Ministrin e Jashtëm gjerman Frank Valter Steinmeier.
Ky ishte takimi i parë i nivelit të lartë ndërmjet zyrtarëve rusë dhe gjermanë, pas zgjedhjes së qeverisë së re në Gjermani.
XS
SM
MD
LG