Ndërlidhjet

KABAROVSK


Kina i ka dhënë Rusisë rreth 150 tonë të qymyrit të drurit, si ndihmë për përballimin e lëndëve toksike, pas derdhjes së tyre në lum, nga shpërthimi në një fabrikë kimike në Kinë. Zyrtarët kinezë thanë se do të ndihmojnë Rusinë "me çfardo mjeti që munden".
Autoritetet ruse presin që lëndët toksike të kalojnë kufirin me 10 apo 11 dhjetor dhe tri ditë më vonë do të arrijnë në Kabarovsk, qytet me 580.000 banorë.
XS
SM
MD
LG