Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica tha sot se "çdo ditë po shtohet dhuna ndaj serbëve në Kosovë".
Në një deklaratë me shkrim, Koshtunica tha se "është shumë e rëndësishme që tani të deklarohet edhe i dërguari i OKB-së për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari dhe të thotë se si e paramendon zhvillimin e bisedimeve derisa serbët vazhdimisht i janë të eksponuar terrorit".
XS
SM
MD
LG