Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Kombet e Bashkuara apeluan sot për fonde urgjente për ndihma ushqimore gjatë dimrit, në rajonet e goditura nga tërmeti në Pakistan. Drejtori i Ekzekutiv i Fondit Botëror të OKB-së për Ushqim, James Morris tha se nevoiten edhe 70 milionë dollarë ndihmë shtesë.
Rreth 74.000 persona humbën jetën nga tërmeti i 8 tetorit në Pakistan dhe qindra mijëra të mbijetuar ngelën pa strehë.
XS
SM
MD
LG