Ndërlidhjet

GAZË


Një helikopter izraelit ka qëlluar me së paku një raketë qytetin e Gazës, por nuk njoftohet për viktima. Ushtria e Izraelit e konfirmoi sulmin dhe tha se në shënjestër ishin zyrat e grupit militant në qytet. Sulmi ishte kundërpërgjigje ndaj militantëve palestinezë, të cilët kishin qëlluar mbi qendrat me popullatë izraelite.
XS
SM
MD
LG