Ndërlidhjet

PARIS


Kryeministri i Kinës Ven Jiabao fillon sot vizitën dy ditore në qytetin jugor të Francës, Tuluz, e cila do të përqendrohet në çështjet ekonomike. Në kuadër të vizitës në Francë ai është takuar edhe me presidentin Jacques Chirac dhe kryeministrin Dominique De Villepin.
XS
SM
MD
LG