Ndërlidhjet

ABUJË


Liderë ndërkombëtarë dhe ekspertë mjekësor fillojnë sot takimin 6 ditor në Nigeri, për të diskutuar rreth AIDS-it në Afrikë. Në mesin e pjesëmarrësve pritet të jenë edhe ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ai i Afrikës Jugore Nelson Mandela. AIDS ka marrë jetën e më shumë se 25 milionë njerëzve.
XS
SM
MD
LG