Ndërlidhjet

PODGORICË


Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solana tha se duhen respektuar me "rigorozitet" standardet për mbajtjen e referendumit për statusin shtetëror të Malit të Zi.
"Do të jemi rigoroz në respektimin e standardeve të pranuara ndërkombëtare", citoi gazeta e Podgoricës, "Dan", Solanën. Ai nesër, do të qëndrojë në Beograd, kurse të martën do të vizitojë Prishtinën.
XS
SM
MD
LG