Ndërlidhjet

KABUL


Në Kabul po mbahet konferenca ndërkombëtare për çështjet ekonomike te vendit. Presidenti Hamid Karzai ofroi që Afganistani të jetë urë lidhëse për tregtinë rajonale dhe treg për energjetikën. Ndërkaq sot në Kandahar janë vrarë 4 persona nga një sulmues vetëvrases me bombë. Mes viktimave ishte një përfaqësues i sapozgjedhur për parlamentin afgan.
XS
SM
MD
LG