Ndërlidhjet

ALMA-ATA


Kazakët po votojnë sot për presidentin e vendit, ku pritet të konfirmohet mandati i dytë për presidentin Nursultan Nazarbayev. Por opozita ka paralajmëruar parregullsi në zgjedhje dhe dhunim të votës së lirë. Në kryeqytetin e vendit Astana, Nazarbayev deklaroi se këto zgjedhje po mbahen në kushte demokratike. Rezulatet e votimit pritet të bëhen publikë neser.
XS
SM
MD
LG