Ndërlidhjet

JERUZALEM


Izrali ka kritikuar Rusinë për shitjen e sistemit anti raketor për Iranin. "Kur një shtet i shet armë Iranit ai forcon ushtrinë e tij, dhe kjo i shërben vetëm interesave të elementëve më negativë në rrajon" ka deklaruar për AFP-në, zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Izraelit, Marc Regev. Ndërkaq autoritetet iraniane kanë bërë të ditur se ata shesin e blejnë armë jo vetëm me Rusinë por dhe me shtete të tjera.
XS
SM
MD
LG