Ndërlidhjet

NJU DEHLI


Të paktën 75 mijë njerëz janë evakuar në Indinë jugore në shtetin e Tamil Nadu-se, për ti shpëtuar përmbytjeve nga shirat e dendur. Afro 35 lokalitete janë përmbytur në këtë shtet, ndërkohe që rreshjet do të vazhdojnë me intensitet dhe ditën e nesërme. Dy muajt e fundit në jugun e Indisë, nga përmbytjet kanë humbur jetën 150 njerëz.
XS
SM
MD
LG