Ndërlidhjet

ALMA-ATA


Zgjedhjet presidenciale sot në Kazakistan duket se kanë konfirmuar si president Nursultan Nazarbayev, aktualisht në krye të vendit. Lajmi vjen pas disa informacionesh të qendrave të votimit, në zona të ndryshme. Opozita tha se ka patur parregullsi në zgjedhje dhe dhunim të votës së lirë. Kandidati i saj për president Zharmakhan Tuyakbai tha për "Evropën e Lirë"që në mëngjes pati informacione për parregullsi në votime.Ndërsa kandidati Nazarbayev tha se këto zgjedhje u mbanë në kushte demokratike.
XS
SM
MD
LG