Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre pjesëtarë të forcave të sigurisë janë vrarë sot në sulmet e kryengritësve në Bagdad.Partia Islamike irakiane u bëri thirrje rrëmbyesve që të lirojnë 4 aktivistët perëndimor të paqes, të cilët mbahen peng. Kjo parti tha se rastet e tilla prishin imazhin e Islamit. Ndërkaq sot në Naxhaf me dhjetra civilë kanë protestuar me gurë dhe mjete të tjera kryeministrin Iyad Allawi, kur doli nga xhamia e Imam Aliut.
XS
SM
MD
LG