Ndërlidhjet

SALAHUDIN/KURDISTAN


Lideri i kurdëve të Irakut Massoud Barzani i bëri sot thirrje Turqisë ti japë fund konfliktit me kurdët etnikë, ku dy vitet e fundit janë vrarë me qindra njerëz. Barzani që njëherësh është dhe presidenti i rrajonit te Kurdistanit në Irakun Verior tha se Turqia duhet ta zgjidhë çështjen e kurdëve me mjete paqësore dhe jo me konflikte të përgjakshme.
XS
SM
MD
LG