Ndërlidhjet

PRIZREN


Ministri gjerman i mbrojtjes Franz Jozef Jung ka mbërritur në Kosovë për të vizituar trupat e vendit të tij që shërbejnë në KFOR. Ministri do të kalojë disa orë në bazën ushtarake të 2600 trupave gjermane, në jugun e Prizrenit. Ministri Jung pritet të takojë dhe drejtues të lartë të KFOR-it, si dhe komandantin e paqeruajtësve, gjeneralin Giuseppe Valotto.
XS
SM
MD
LG