Ndërlidhjet

BAGDAD


Këshilli presidencial i Irakut ka miratuar dënimin kapital të 9 irakenëve që akuzohen për pëfshirje në akte terroriste, me pasojë vrasjen e disa policëve dhe civilëve. Sipas mediave të Bagdatit, data e ekzekutimit të tyre do të publikohet këtë javë nga këshilli juridik suprem. Ndërkaq sot në Bagdad policia njoftoi se është rrembyer një inxhinier francez
XS
SM
MD
LG