Ndërlidhjet

TOKIO


Kryeministri i Irakut Ibrahim Al-Jaafari sot e fillon vizitën treditëshe në Japoni, gjatë së cilës me kryeministrin Junichiro Koizumi do t'i diskutojë gjendjen politike dhe ekonomike në Irak, si dhe ndihmat japoneze për rindërtimin e vendit.Vizita e Jaafarit bëhet në kohën kur Japonia duhet të vendosë nëse do ta vazhdojë mandatin e misionit ushtarak në Irak, që përfundon më 15 dhjetor.
XS
SM
MD
LG