Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit sot e fillon turneun në Evropë. Condoleezza Rice do të vizitojë Gjermaninë, Rumaninë dhe Ukrainën, dhe do të merr pjesë në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në Bruksel. Zyrtarët amerikanë thanë se gjatë vizitave, Rice do të diskutojë për pretendimet se CIA ka transportuar persona të dyshuar për terrorizëm në disa vende të BE-së, dhe se në disa vende ka patur burgje sekrete.
XS
SM
MD
LG