Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeministri britanik Toni Bler pritet të shpallë sot propozimet për zgjidhjen e problemit të buxhetit të BE- së. Propozimet e Britanisë së Madhe që kryeson unionin, do të paraqiten në samitin e vendeve anëtare në Bruksel, javën e ardhshme. Ndërkohë propozimet e britanikëve po hasin në kritikat e Komisionit Evropian, pasi ato parashikojnë ulje të fondeve për anëtaret e rinj të unionit nga Evropa Qendrore dhe Lindore.
XS
SM
MD
LG