Ndërlidhjet

BEOGRAD


Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solana po qëndron në Beograd. Fillimisht ai u takua me presidentin e Unionit Serbi Mal i Zi Svetozar Maroviq. Tema kryesore të vizitës janë: integrimi evropian i Serbisë e Malit të Zi, referendumi eventual në Mal të Zi dhe bisedimet për statusin e Kosovës.
Nesër, ndërkaq Solana do të vizitojë Kosovën.
XS
SM
MD
LG