Ndërlidhjet

BAGDAD


Këshilli presidencial i Irakut miratoi dënimin kapital të 9 irakianëve, të cilët akuzohen për përfshirje në akte terroriste, me pasojë vrasjen e disa policëve dhe civilëve. Sipas mediave të Bagdatit, data e ekzekutimit të tyre do të publikohet këtë javë, nga Këshilli Suprem Juridik.
Ndërkaq, sot në Bagdad policia njoftoi se është rrëmbyer një inxhinier francez.
XS
SM
MD
LG